KONST / Litografier / Färglitografi 9412049
nr 941 2049
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Lars Norrman (1915-1979), numrerad, motivet: 26x47
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
måndag 16 februari 2015
kl 19:30:04
12/2 10:11:49
150 kr
14/2 19:36:31
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman